سازمان های مرتبط

تسهیلات و حمایت ها

 

نظر شما در باره محتوای سایت
 
مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کرمانشاه؛ عصر روز پنج‌شنبه دوم شهریور ماه مصادف بود با برگزاری آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای رویش زاگرس. این مراسم با حضور دکتر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، مهندس صفری و دکتر مصری نمایندگان مجلس اسلامی، نماینده شرکت مادر تخصصی گسترش صنعت علوم زیستی، برخی مقامات کشوری و استانی، کارشناسان بنیاد ملی نخبگان و پارک فناوری پردیس، جمعی از صنعتگران، مخترعین و استعدادهای برتر استان و شرکت کنندگان در جشنواره برگزار گردید.

دکتر مریم اسلام پناه رئیس بنیاد ملی نخبگان کرمانشاه ضمن ارائه گزارشی از فرایند جشنواره، مراتب تقدیر و سپاس از تمامی شرکت کنندگان و دست‌اندرکاران به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی را به عمل آورد.

اسلام پناه با بیان این‌که فرایند برگزاری این جشنواره از ماه‌ها پیش آغاز شده بود، میزان رضایت کلی شرکت کنندگان از فرایند برگزاری را بر اساس فرم نظر سنجی 75 درصد اعلام و افزود ضمن این‌که این میزان بسیار رضایت بخش و نتیجه تلاش مشترک تمام کارکنان بنیاد و دانشگاه آزاد و سایر همکاران است اما قطعاً تلاش خواهیم نمود در تجارب بعدی میزان کاستی‌ها را بازهم کاهش دهیم.

رییس بنیاد نخبگان استان در پایان گزارش کاملی از محورهای فعالیت‌ این بنیاد ارائه و از تمام واجدین شرایط برای پیوستن به آن دعوت به عمل آورد.

در بخش دیگر آیین اختتامیه، مهندس قنبری مدیرکل حوزه برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان کشور ضمن تشریح فرایند حمایت از نخبگان در مسیر تبدیل ایده به پدیده تجاری و تولیدی گفت: پایان این جشنواره آغاز فصل سخت و طولانی ممارست نخبگان تا حصول نتیجه واقعی و دستیابی به بازار است.

سپس خانم دکتر میرزایی نماینده بزرگترین شرکت زیست فناوری کشور پشت تریبون قرار گرفت و وعده سرمایه‌گذاری گسترده این شرکت برای طرح‌های برگزیده حوزه زیست فناوری این جشنواره و همچنین اعطای جوایز نفیس به این طرح‌ها را داد.

آخرین سخنران مراسم دکتر علیرضا مخترع دارای تاییدیه بنیاد ملی نخبگان و کارآفرین برتر استان بود. وی بیان داشت: ما از بنیاد نخبگان کارمان را آغاز نمودیم و امروز تولید کننده و کارآفرین هستیم. به طوری که ضمن اینکه کارخانه ساخت تجهیزات پزشکی در حال حاضر فعال است، به زودی برای اولین بار در کشور کارخانه دانش بنیان سرم سازی هم به مجموعه تولیدی ما اضافه خواهد شد. وی ضمن سخنانی شورانگیز و انگیزشی از نخبگان و مخترعین خواست که به جوایز جشنواره قانع نباشند و قدم در مسیر سخت و شیرین تجاری سازی بردارند.

گفتنی است در این جشنواره برای مخترعین شرکت کننده 2 کارگاه "تولید ناب و پوکایوکو" و "مهندسی معکوس" برگزار گردید و از محوطه تاریخی باستانی طاقبستان بازدید به عمل آمد.

در پایان مراسم با حضور مهندس صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، دکتر اسلام پناه رییس بنیاد ملی نخبگان استان، دکتر قنبری رئیس دانشگاه آزاد استان، مهندس قنبری مدیر کل برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان کشور و سایر مسئولین از دو جانباز مخترع که از جانبازان مدافع حرم بودند، دو شرکت دانش بنیان و پنج غرفه برترجشنواره، تجلیل به عمل آمد. البته ارزیابی نهایی و کامل طرح‌ها برای انتخاب طرح‌های برتر و اعطای تأییده علمی به بررسی تکمیلی و نهایی هیئت داوران موکول و نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

گالری تصاویر